Vishay Sprague T95V335K020CZSL
Part No.:
T95V335K020CZSL
Description:
CAP TANT 3.3UF 10% 20V 1410
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
3Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.143" L x 0.104" W (3.63mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max):
0.061" (1.55mm)
Qualification:
1. How to order T95V335K020CZSL on Anpu?
3. Are the T95V335K020CZSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95V335K020CZSL?
Image T95V335K020CZSL
Part Number T95V335K020CZSL
Product Status Active
Capacitance 3.3 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 20 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 3Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.143" L x 0.104" W (3.63mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max) 0.061" (1.55mm)