Vishay Sprague T95V475K016CSAL
Part No.:
T95V475K016CSAL
Package:
1410 (3727 Metric)
Description:
CAP TANT 4.7UF 10% 16V 1410
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
2Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.143" L x 0.104" W (3.63mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max):
0.061" (1.55mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
V
Qualification:
1. How to order T95V475K016CSAL on Anpu?
3. Are the T95V475K016CSAL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95V475K016CSAL?
Image T95V475K016CSAL
Part Number T95V475K016CSAL
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 2Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.143" L x 0.104" W (3.63mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max) 0.061" (1.55mm)