Vishay Sprague T95V475M016LZAL
Part No.:
T95V475M016LZAL
Package:
1410 (3727 Metric)
Description:
CAP TANT 4.7UF 20% 16V 1410
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
2Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.143" L x 0.104" W (3.63mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max):
0.061" (1.55mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
V
Qualification:
1. How to order T95V475M016LZAL on Anpu?
3. Are the T95V475M016LZAL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95V475M016LZAL?
Image T95V475M016LZAL
Part Number T95V475M016LZAL
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 2Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.143" L x 0.104" W (3.63mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max) 0.061" (1.55mm)