Vishay Sprague T95X106K016CZSL
Part No.:
T95X106K016CZSL
Package:
2910 (7227 Metric)
Description:
CAP TANT 10UF 10% 16V 2910
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max):
0.061" (1.55mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
X
Qualification:
1. How to order T95X106K016CZSL on Anpu?
3. Are the T95X106K016CZSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95X106K016CZSL?
Image T95X106K016CZSL
Part Number T95X106K016CZSL
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.5Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max) 0.061" (1.55mm)