Vishay Sprague T95X106M016LSSL
Part No.:
T95X106M016LSSL
Description:
CAP TANT 10UF 20% 16V 2910
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max):
0.061" (1.55mm)
Qualification:
1. How to order T95X106M016LSSL on Anpu?
3. Are the T95X106M016LSSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95X106M016LSSL?
Image T95X106M016LSSL
Part Number T95X106M016LSSL
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.5Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max) 0.061" (1.55mm)