Vishay Sprague T95X106M016LZAL
Part No.:
T95X106M016LZAL
Description:
CAP TANT 10UF 20% 16V 2910
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max):
0.061" (1.55mm)
Qualification:
1. How to order T95X106M016LZAL on Anpu?
3. Are the T95X106M016LZAL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95X106M016LZAL?
Image T95X106M016LZAL
Part Number T95X106M016LZAL
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.5Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max) 0.061" (1.55mm)