Vishay Sprague T95X156K010ESSL
Part No.:
T95X156K010ESSL
Description:
CAP TANT 15UF 10% 10V 2910
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max):
0.061" (1.55mm)
Qualification:
1. How to order T95X156K010ESSL on Anpu?
3. Are the T95X156K010ESSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95X156K010ESSL?
Image T95X156K010ESSL
Part Number T95X156K010ESSL
Product Status Active
Capacitance 15 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 1Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max) 0.061" (1.55mm)