Vishay Sprague T95X226K004HSSL
Part No.:
T95X226K004HSSL
Package:
2910 (7227 Metric)
Description:
CAP TANT 22UF 10% 4V 2910
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max):
0.061" (1.55mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
X
Qualification:
1. How to order T95X226K004HSSL on Anpu?
3. Are the T95X226K004HSSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95X226K004HSSL?
Image T95X226K004HSSL
Part Number T95X226K004HSSL
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 4 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 1Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max) 0.061" (1.55mm)