Vishay Sprague T95X226K6R3LZAL
Part No.:
T95X226K6R3LZAL
Description:
CAP TANT 22UF 10% 6.3V 2910
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max):
0.061" (1.55mm)
Qualification:
1. How to order T95X226K6R3LZAL on Anpu?
3. Are the T95X226K6R3LZAL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95X226K6R3LZAL?
Image T95X226K6R3LZAL
Part Number T95X226K6R3LZAL
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 1Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max) 0.061" (1.55mm)