Vishay Sprague T95X685K016HZAL
Part No.:
T95X685K016HZAL
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 16V 2910
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max):
0.061" (1.55mm)
Qualification:
1. How to order T95X685K016HZAL on Anpu?
3. Are the T95X685K016HZAL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95X685K016HZAL?
Image T95X685K016HZAL
Part Number T95X685K016HZAL
Product Status Active
Capacitance 6.8 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.5Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max) 0.061" (1.55mm)