Vishay Sprague T95X685K020ESSL
Part No.:
T95X685K020ESSL
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 20V 2910
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max):
0.061" (1.55mm)
Qualification:
1. How to order T95X685K020ESSL on Anpu?
3. Are the T95X685K020ESSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95X685K020ESSL?
Image T95X685K020ESSL
Part Number T95X685K020ESSL
Product Status Active
Capacitance 6.8 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 20 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.5Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max) 0.061" (1.55mm)