Vishay Sprague T95Y106K020ESSL
Part No.:
T95Y106K020ESSL
Description:
CAP TANT 10UF 10% 20V 2910
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
Qualification:
1. How to order T95Y106K020ESSL on Anpu?
3. Are the T95Y106K020ESSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95Y106K020ESSL?
Image T95Y106K020ESSL
Part Number T95Y106K020ESSL
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 20 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 1Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)