Vishay Sprague T95Y106K025HSSL
Part No.:
T95Y106K025HSSL
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
2910 (7227 Metric)
Description:
CAP TANT 10UF 10% 25V 2910
Manufacturer:
Vishay Sprague
Series:
TANTAMOUNT™, T95
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
Type:
Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance):
1Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
Y
Ratings:
COTS
Features:
High Reliability
Failure Rate:
Grade:
Qualification:
1. How to order T95Y106K025HSSL on Anpu?
3. Are the T95Y106K025HSSL price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95Y106K025HSSL?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image T95Y106K025HSSL
Part Number T95Y106K025HSSL
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTAMOUNT™, T95
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 1Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)