Vishay Sprague T95Y106K025LZAL
Part No.:
T95Y106K025LZAL
Description:
CAP TANT 10UF 10% 25V 2910
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
Qualification:
1. How to order T95Y106K025LZAL on Anpu?
3. Are the T95Y106K025LZAL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95Y106K025LZAL?
Image T95Y106K025LZAL
Part Number T95Y106K025LZAL
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 1Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)