Vishay Sprague T95Y476K6R3CZAL
Part No.:
T95Y476K6R3CZAL
Description:
CAP TANT 47UF 10% 6.3V 2910
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
600mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
Qualification:
1. How to order T95Y476K6R3CZAL on Anpu?
3. Are the T95Y476K6R3CZAL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95Y476K6R3CZAL?
Image T95Y476K6R3CZAL
Part Number T95Y476K6R3CZAL
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 600mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)