Vishay Sprague T95Y685K025HSSL
Part No.:
T95Y685K025HSSL
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 25V 2910
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
Qualification:
1. How to order T95Y685K025HSSL on Anpu?
3. Are the T95Y685K025HSSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95Y685K025HSSL?
Image T95Y685K025HSSL
Part Number T95Y685K025HSSL
Product Status Active
Capacitance 6.8 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 1Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)