Vishay Sprague T95Y685M025LZAL
Part No.:
T95Y685M025LZAL
Description:
CAP TANT 6.8UF 20% 25V 2910
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
Qualification:
1. How to order T95Y685M025LZAL on Anpu?
3. Are the T95Y685M025LZAL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95Y685M025LZAL?
Image T95Y685M025LZAL
Part Number T95Y685M025LZAL
Product Status Active
Capacitance 6.8 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 1Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)