Vishay Sprague T95Y686K004EZAL
Part No.:
T95Y686K004EZAL
Description:
CAP TANT 68UF 10% 4V 2910
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
600mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
Qualification:
1. How to order T95Y686K004EZAL on Anpu?
3. Are the T95Y686K004EZAL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95Y686K004EZAL?
Image T95Y686K004EZAL
Part Number T95Y686K004EZAL
Product Status Active
Capacitance 68 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 4 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 600mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)