Vishay Sprague T95Z106K035EZAL
Part No.:
T95Z106K035EZAL
Description:
CAP TANT 10UF 10% 35V 2910
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
600mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max):
0.114" (2.90mm)
Qualification:
1. How to order T95Z106K035EZAL on Anpu?
3. Are the T95Z106K035EZAL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95Z106K035EZAL?
Image T95Z106K035EZAL
Part Number T95Z106K035EZAL
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 35 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 600mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max) 0.114" (2.90mm)