Vishay Sprague T95Z106K035HSSL
Part No.:
T95Z106K035HSSL
Description:
CAP TANT 10UF 10% 35V 2910
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
600mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max):
0.114" (2.90mm)
Qualification:
1. How to order T95Z106K035HSSL on Anpu?
3. Are the T95Z106K035HSSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95Z106K035HSSL?
Image T95Z106K035HSSL
Part Number T95Z106K035HSSL
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 35 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 600mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max) 0.114" (2.90mm)