Vishay Sprague T95Z685M035EZSL
Part No.:
T95Z685M035EZSL
Description:
CAP TANT 6.8UF 20% 35V 2910
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
800mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max):
0.114" (2.90mm)
Qualification:
1. How to order T95Z685M035EZSL on Anpu?
3. Are the T95Z685M035EZSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95Z685M035EZSL?
Image T95Z685M035EZSL
Part Number T95Z685M035EZSL
Product Status Active
Capacitance 6.8 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 35 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 800mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max) 0.114" (2.90mm)