Vishay Sprague T95Z685M035HSSL
Part No.:
T95Z685M035HSSL
Description:
CAP TANT 6.8UF 20% 35V 2910
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
800mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max):
0.114" (2.90mm)
Qualification:
1. How to order T95Z685M035HSSL on Anpu?
3. Are the T95Z685M035HSSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T95Z685M035HSSL?
Image T95Z685M035HSSL
Part Number T95Z685M035HSSL
Product Status Active
Capacitance 6.8 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 35 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 800mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max) 0.114" (2.90mm)