Vishay Sprague T97E156K050EAB
Part No.:
T97E156K050EAB
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 15UF 10% 50V 2917
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
300mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.299" L x 0.173" W (7.60mm x 4.40mm)
Height - Seated (Max):
0.173" (4.40mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
E
Qualification:
1. How to order T97E156K050EAB on Anpu?
3. Are the T97E156K050EAB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T97E156K050EAB?
Image T97E156K050EAB
Part Number T97E156K050EAB
Product Status Active
Capacitance 15 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 300mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.299" L x 0.173" W (7.60mm x 4.40mm)
Height - Seated (Max) 0.173" (4.40mm)