Vishay Sprague T97E227K016CAB
Part No.:
T97E227K016CAB
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 220UF 10% 16V 2917
Manufacturer:
Vishay Sprague
Series:
TANTAMOUNT™, T97
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16 V
Type:
Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance):
60mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.299" L x 0.173" W (7.60mm x 4.40mm)
Height - Seated (Max):
0.173" (4.40mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
E
Ratings:
COTS
Features:
High Reliability
Failure Rate:
Grade:
Qualification:
1. How to order T97E227K016CAB on Anpu?
3. Are the T97E227K016CAB price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T97E227K016CAB?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image T97E227K016CAB
Part Number T97E227K016CAB
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTAMOUNT™, T97
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 220 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 60mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.299" L x 0.173" W (7.60mm x 4.40mm)
Height - Seated (Max) 0.173" (4.40mm)