Vishay Sprague T97E227K016EBB
Part No.:
T97E227K016EBB
Description:
CAP TANT 220UF 10% 16V 2917
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
60mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.299" L x 0.173" W (7.60mm x 4.40mm)
Height - Seated (Max):
0.173" (4.40mm)
Qualification:
1. How to order T97E227K016EBB on Anpu?
3. Are the T97E227K016EBB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T97E227K016EBB?
Image T97E227K016EBB
Part Number T97E227K016EBB
Product Status Active
Capacitance 220 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 60mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.299" L x 0.173" W (7.60mm x 4.40mm)
Height - Seated (Max) 0.173" (4.40mm)