Vishay Sprague T97E477K010EBB
Part No.:
T97E477K010EBB
Description:
CAP TANT 470UF 10% 10V 2917
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
28mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.299" L x 0.173" W (7.60mm x 4.40mm)
Height - Seated (Max):
0.173" (4.40mm)
Qualification:
1. How to order T97E477K010EBB on Anpu?
3. Are the T97E477K010EBB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T97E477K010EBB?
Image T97E477K010EBB
Part Number T97E477K010EBB
Product Status Active
Capacitance 470 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 28mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.299" L x 0.173" W (7.60mm x 4.40mm)
Height - Seated (Max) 0.173" (4.40mm)