Vishay Sprague T97E477K6R3CAB
Part No.:
T97E477K6R3CAB
Description:
CAP TANT 470UF 10% 6.3V 2917
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
30mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.299" L x 0.173" W (7.60mm x 4.40mm)
Height - Seated (Max):
0.173" (4.40mm)
Qualification:
1. How to order T97E477K6R3CAB on Anpu?
3. Are the T97E477K6R3CAB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T97E477K6R3CAB?
Image T97E477K6R3CAB
Part Number T97E477K6R3CAB
Product Status Active
Capacitance 470 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 30mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.299" L x 0.173" W (7.60mm x 4.40mm)
Height - Seated (Max) 0.173" (4.40mm)