Vishay Sprague T97E687K6R3CAB
Part No.:
T97E687K6R3CAB
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 680UF 10% 6.3V 2917
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
25mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.299" L x 0.173" W (7.60mm x 4.40mm)
Height - Seated (Max):
0.173" (4.40mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
E
Qualification:
1. How to order T97E687K6R3CAB on Anpu?
3. Are the T97E687K6R3CAB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T97E687K6R3CAB?
Image T97E687K6R3CAB
Part Number T97E687K6R3CAB
Product Status Active
Capacitance 680 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 25mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.299" L x 0.173" W (7.60mm x 4.40mm)
Height - Seated (Max) 0.173" (4.40mm)