Vishay Sprague T97F107M035LSA
Part No.:
T97F107M035LSA
Package:
3024 (7660 Metric)
Description:
T97107M035F8HSA
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
100mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.201" (5.10mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
F
Failure Rate:
S (0.001%)
Grade:
Qualification:
1. How to order T97F107M035LSA on Anpu?
3. Are the T97F107M035LSA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T97F107M035LSA?
Image T97F107M035LSA
Part Number T97F107M035LSA
Product Status Active
Capacitance 100 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 35 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 100mOhm @ 100kHz
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.201" (5.10mm)
Lead Spacing -
Manufacturer Size Code F
Ratings COTS
Features High Reliability
Failure Rate S (0.001%)