Vishay Sprague T97F108K010ESB
Part No.:
T97F108K010ESB
Package:
3024 (7660 Metric)
Description:
CAP TANT 1000UF 10% 10V 3024
Capacitance:
1000 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
120mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.201" (5.10mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
F
Qualification:
1. How to order T97F108K010ESB on Anpu?
3. Are the T97F108K010ESB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T97F108K010ESB?
Image T97F108K010ESB
Part Number T97F108K010ESB
Product Status Active
Capacitance 1000 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 120mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.201" (5.10mm)