Vishay Sprague T97F157M025HAA
Part No.:
T97F157M025HAA
Package:
3024 (7660 Metric)
Description:
CAP TANT 150UF 20% 25V 3024
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
80mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.201" (5.10mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
F
Qualification:
1. How to order T97F157M025HAA on Anpu?
3. Are the T97F157M025HAA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T97F157M025HAA?
Image T97F157M025HAA
Part Number T97F157M025HAA
Product Status Active
Capacitance 150 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 80mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.201" (5.10mm)