Vishay Sprague T97F226K063ESA
Part No.:
T97F226K063ESA
Description:
CAP TANT 22UF 10% 63V 3024
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
63 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
250mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.201" (5.10mm)
Qualification:
1. How to order T97F226K063ESA on Anpu?
3. Are the T97F226K063ESA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T97F226K063ESA?
Image T97F226K063ESA
Part Number T97F226K063ESA
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 63 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 250mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.201" (5.10mm)