Vishay Sprague T97F226M063CSA
Part No.:
T97F226M063CSA
Description:
CAP TANT 22UF 20% 63V 3024
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
63 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
250mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.201" (5.10mm)
Qualification:
1. How to order T97F226M063CSA on Anpu?
3. Are the T97F226M063CSA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T97F226M063CSA?
Image T97F226M063CSA
Part Number T97F226M063CSA
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 63 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 250mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.201" (5.10mm)