Vishay Sprague T97H337K020EAA
Part No.:
T97H337K020EAA
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
3226 (8066 Metric)
Description:
CAP TANT 330UF 10% 20V 3226
Manufacturer:
Vishay Sprague
Series:
TANTAMOUNT™, T97
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
Type:
Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance):
100mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.315" L x 0.260" W (8.00mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.220" (5.60mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
H
Ratings:
COTS
Features:
High Reliability
Failure Rate:
Grade:
Qualification:
1. How to order T97H337K020EAA on Anpu?
3. Are the T97H337K020EAA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T97H337K020EAA?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image T97H337K020EAA
Part Number T97H337K020EAA
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTAMOUNT™, T97
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 330 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 20 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 100mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.260" W (8.00mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max) 0.220" (5.60mm)