Vishay Sprague T97H337K020VSA
Part No.:
T97H337K020VSA
Description:
CAP TANT 330UF 10% 20V 3226
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
100mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.315" L x 0.260" W (8.00mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.220" (5.60mm)
Qualification:
1. How to order T97H337K020VSA on Anpu?
3. Are the T97H337K020VSA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T97H337K020VSA?
Image T97H337K020VSA
Part Number T97H337K020VSA
Product Status Active
Capacitance 330 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 20 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 100mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.260" W (8.00mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max) 0.220" (5.60mm)