Vishay Sprague T97N476K050EAS
Part No.:
T97N476K050EAS
Package:
3226 (8066 Metric)
Description:
CAP TANT 47UF 10% 50V 3226
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
150mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.315" L x 0.260" W (8.00mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.268" (6.80mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
N
Qualification:
1. How to order T97N476K050EAS on Anpu?
3. Are the T97N476K050EAS price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T97N476K050EAS?
Image T97N476K050EAS
Part Number T97N476K050EAS
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 150mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.260" W (8.00mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max) 0.268" (6.80mm)