Vishay Sprague T97R106K075ESS
Part No.:
T97R106K075ESS
Description:
CAP TANT 10UF 10% 75V 3024
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
75 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
500mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)
Qualification:
1. How to order T97R106K075ESS on Anpu?
3. Are the T97R106K075ESS price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T97R106K075ESS?
Image T97R106K075ESS
Part Number T97R106K075ESS
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 75 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 500mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)