Vishay Sprague T97R106M075ESA
Part No.:
T97R106M075ESA
Description:
CAP TANT 10UF 20% 75V 3024
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
75 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
500mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)
Qualification:
1. How to order T97R106M075ESA on Anpu?
3. Are the T97R106M075ESA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T97R106M075ESA?
Image T97R106M075ESA
Part Number T97R106M075ESA
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 75 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 500mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)