Vishay Sprague T97R108K6R3CAB
Part No.:
T97R108K6R3CAB
Description:
CAP TANT 1000UF 10% 6.3V 3024
Capacitance:
1000 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
31mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)
Qualification:
1. How to order T97R108K6R3CAB on Anpu?
3. Are the T97R108K6R3CAB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T97R108K6R3CAB?
Image T97R108K6R3CAB
Part Number T97R108K6R3CAB
Product Status Active
Capacitance 1000 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 31mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)