Vishay Sprague T97R156M050LSB
Part No.:
T97R156M050LSB
Description:
CAP TANT 15UF 20% 50V 3024
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
250mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)
Qualification:
1. How to order T97R156M050LSB on Anpu?
3. Are the T97R156M050LSB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T97R156M050LSB?
Image T97R156M050LSB
Part Number T97R156M050LSB
Product Status Active
Capacitance 15 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 250mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)