Vishay Sprague T97R156M063CZA
Part No.:
T97R156M063CZA
Description:
CAP TANT 15UF 20% 63V 3024
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
63 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
400mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)
Qualification:
1. How to order T97R156M063CZA on Anpu?
3. Are the T97R156M063CZA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T97R156M063CZA?
Image T97R156M063CZA
Part Number T97R156M063CZA
Product Status Active
Capacitance 15 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 63 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 400mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)