Vishay Sprague T97R158K004CAB
Part No.:
T97R158K004CAB
Description:
CAP TANT 1500UF 10% 4V 3024
Capacitance:
1500 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
24mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)
Qualification:
1. How to order T97R158K004CAB on Anpu?
3. Are the T97R158K004CAB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T97R158K004CAB?
Image T97R158K004CAB
Part Number T97R158K004CAB
Product Status Active
Capacitance 1500 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 4 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 24mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)