Vishay Sprague T97R226K050ESA
Part No.:
T97R226K050ESA
Description:
CAP TANT 22UF 10% 50V 3024
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
220mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)
Qualification:
1. How to order T97R226K050ESA on Anpu?
3. Are the T97R226K050ESA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T97R226K050ESA?
Image T97R226K050ESA
Part Number T97R226K050ESA
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 220mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)