Vishay Sprague T97R227K020CAB
Part No.:
T97R227K020CAB
Description:
CAP TANT 220UF 10% 20V 3024
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
80mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)
Qualification:
1. How to order T97R227K020CAB on Anpu?
3. Are the T97R227K020CAB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T97R227K020CAB?
Image T97R227K020CAB
Part Number T97R227K020CAB
Product Status Active
Capacitance 220 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 20 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 80mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)