Vishay Sprague T97R476K035EAA
Part No.:
T97R476K035EAA
Description:
CAP TANT 47UF 10% 35V 3024
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
100mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)
Qualification:
1. How to order T97R476K035EAA on Anpu?
3. Are the T97R476K035EAA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T97R476K035EAA?
Image T97R476K035EAA
Part Number T97R476K035EAA
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 35 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 100mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)