Vishay Sprague T97R476K035LSA
Part No.:
T97R476K035LSA
Package:
2824 (7260 Metric)
Description:
CAP TANT 47UF 35V 10% 2824
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
80mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)
Qualification:
1. How to order T97R476K035LSA on Anpu?
3. Are the T97R476K035LSA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T97R476K035LSA?
Image T97R476K035LSA
Part Number T97R476K035LSA
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 35 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 80mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)