Vishay Sprague T97R686M025CSA
Part No.:
T97R686M025CSA
Description:
CAP TANT 68UF 20% 25V 3024
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
100mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)
Qualification:
1. How to order T97R686M025CSA on Anpu?
3. Are the T97R686M025CSA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T97R686M025CSA?
Image T97R686M025CSA
Part Number T97R686M025CSA
Product Status Active
Capacitance 68 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 100mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)