Vishay Sprague T97R687K010ESB
Part No.:
T97R687K010ESB
Description:
CAP TANT 680UF 10% 10V 3024
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
28mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)
Qualification:
1. How to order T97R687K010ESB on Anpu?
3. Are the T97R687K010ESB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T97R687K010ESB?
Image T97R687K010ESB
Part Number T97R687K010ESB
Product Status Active
Capacitance 680 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 28mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)