Vishay Sprague T97V477K004CAB
Part No.:
T97V477K004CAB
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 470UF 10% 4V 2917
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
60mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.299" L x 0.173" W (7.60mm x 4.40mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
V
Qualification:
1. How to order T97V477K004CAB on Anpu?
3. Are the T97V477K004CAB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T97V477K004CAB?
Image T97V477K004CAB
Part Number T97V477K004CAB
Product Status Active
Capacitance 470 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 4 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 60mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.299" L x 0.173" W (7.60mm x 4.40mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)