Vishay Sprague T97Z476M050EZS
Part No.:
T97Z476M050EZS
Description:
CAP TANT 47UF 20% 50V 3024
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
240mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.252" (6.40mm)
Qualification:
1. How to order T97Z476M050EZS on Anpu?
3. Are the T97Z476M050EZS price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of T97Z476M050EZS?
Image T97Z476M050EZS
Part Number T97Z476M050EZS
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 240mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.252" (6.40mm)